זוגיות.

 

      מחקרים העוסקים ביחסי אנוש מצביעים על השיגרה כאויב מספר אחד של קשר אנושי עמוק ויציב. קשר הנשואין הוא ללא ספק הקשר המוכיח קביעה זו. השיגרה היא האויב מספר אחד של הנשואין. ובכל זאת השיגרה ממלאת את מסגרת הנשואין ומותירה שוליים זעומים בלבד לחוויות מרגשות. זאת הסיבה לחיפוש נואש אחר חוויות שכל מגמתן היא לשבור את השיגרה ולצמצמה. יש להודות שמשימה זו, ככל שהיא מוצדקת, אינה מצליחה להזיז את השיגרה ממרכז הבמה.

      שיטתנו נועדה ללמוד בצורה שיטתית את הדינמיקה של השיגרה, לחשוף את מרכיביה. הבנה מעמיקה של השיגרה מבטיחה את ניהולה התקין ומבטלת את סכנותיה. מתברר שהבנת הדינמיקה של השיגרה הופכת אותה מאויב לאוהב ולחוויה בריאה ללא צורך בחיפוש מתמיד ונלאה אחר גירויים מאולצים. ואף יותר מזה. בעיות קיומיות יומיומיות מחזקות את הקשר הטבעי בין בני הזוג ומחסנות אותם אל מול בעיות בלתי צפויות. וזה מה שאכן קורה לבני זוג שנתמזל מזלם והם בעלי התאמה זוגית גבוהה.

      ובכן שיטתנו אינה מותירה את ההתאמה הזוגית לידי המזל. מנסיון של כמעט יובל שנים מסתמנת תמונה ברורה של הזוגיות, קיימת נוסחה של מרכיבי הזוגיות. בניגוד למקובל בשוק אין אנו גורסים התאמה גורפת, כללית הבנויה על הנחה אחידה של הנטיה הגברית דוגמת מרס וונוס, אנו מחפשים ומוצאים נוסחה אישית לכל זוג. על הנחה זו בנויה השיטה. אנו בודקים את הנטיות והאיכויות המאפיינות כל צד ומודדים את ההתאמה עם נטיותיו, צרכיו ואיכויותיו של הצד השני.

      קיימות שתי קבוצות של איכויות. האחת בודקת את האיכויות הדומות, בהן צריכה להיות התאמה גבוהה בין שני הצדדים, והשניה בעלת תכונות משלימות המבטיחות את הקשר המשלים של האחד לחסרונותיו של האחר.

      לתמונה ברורה של מרכיבי הזוגיות השפעה מכרעת על הבנת הדינמיקה של הקשר הזוגי. חיכוך בלתי נמנע, (מה שקורה אצל כל זוג) מלווה בנוסחה , שבעזרתה מתגלה בקלות מוקד הסכסוך, ואי ההבנה מתבהרת והופכת לחוויה מתקנת.

      כך יוצאת הזוגיות מן השק המפחיד האפוף במעטה עבה של מיסתורין ומיסטיקה. לא עוד חתול בשק ולא עוד זוגיות כהימור.

      עבודת המידות והאמונה בזוגיות כגזרה משמים הופכות מעול כבד לחוויה מרתקת ויצירתית ולהשקעה כדאית ומשתלמת.

                                                                                        עוד מידע בנושא במאמר

Home

מונחים והגדרות

על המכון

תמונות

צור קשר

חדשות

מאמרים

ישיבה

פרשת שבוע

 פרסומים והוצאה לאור